Ajalugu

Kalevi Jalgratta kevadlaager 2014

Kalevi Jalgrattakooli kevadlaager 2014

Kalevi Jalgrattakool on asutatud 21.juunil 1969 aastal. Esimesed 30 aastat kuulus Kalevi Jalgrattakool Kalevi Spordiseltsi alla, kuid peale selle lagunemist asutati 2009. aastal MTÜ Kalevi Jalgrattakool, sest traditsioon ei saanud katkeda.

Ajaloost:

Läbi aastate on jalgrattakool olnud Eesti edukaim jalgrattaklubi. Viimase 10 aasta jooksul on valitud meid 7 korda Eesti parimaks noorteklubiks ja 5 viimast aastat oleme ka parim klubi. 2016 aastal võitsid meie sportlased Eesti meistrivõistlustelt erinevates jalgrattadistsipliinides kokku 89 medalit.

Urumarja Velotuur 2014. Võistkondlik 1. koht.

Urumarja Velotuur 2014. Võistkondlik 1. koht.

Kooli kuulsaim kasvandik on kahtlemata kahekordne olümpiavõitja Erika Salumäe, samuti on terve plejaad endise N.Liidu meistreid: Oleg Ljadov, Tõnu Teesalu, Urmas Tölp, Lauri Resik, Sven Lill jpt.

Atlanta olümpiamängudel võistlesid kooli kasvandikud Lauri Resik ja Alges Maasikmets, Ateenas Sigvard Kukk ja Maaris Meier.

2006. aastal võitis Daniel Novikov B-grupi maailmameistrivõistlused trekisprindis, tänu millele osales ta Pekingi olümpiamängudel.

Daniel Novikov valmistumas Pekingi Olümpiamängudeks.

Daniel Novikov valmistumas Pekingi Olümpiamängudeks.

2013. aastal suutis Liisi Rist võidelda ennast naisproffide sekka, esindades Eestit edukalt klubis S.C. Michela Fanini Rox.

Kalevi Jalgrattakoolist on pärit ka Eesti ajaloo edukaim maastikurattur Martin Loo, kes võistleb Itaalia klubi Hard-rock Merida meeskonnas ja 2013. aastal sai XCO MMil 19. koha.

2014. aastal osales XCO MMil esimese eestlasena juuniorite arvestuses Kirill Tarassov.

Ei möödu ühtegi aastat, mil meie klubi kasvandike hulgas poleks ühtegi Eesti meistrit.

2014 Eesti juuniorite meistrivõistlused maanteesõidus. Kullad nii temposõidus, kui ka grupisõidus

2014 Eesti juuniorite meistrivõistlused maanteesõidus. Kullad nii temposõidus, kui ka grupisõidus.

Hetkel õpib Audentese Spordikooli Otepää filiaalis jalgratta erialal mitu meie klubi kasvandikku.

Pälvisime 2016. aastal mitu Eesti jalgrattaliidu tunnustust – parim jalgrattaklubi, parim M16 rattur, parim NJ rattur ning nende nende juhendaja Ado Hein oli parim treener.

tiim